Nazywam się Lucyna Konkel i witam Cię na mojej stronie.

Jeśli dla Ciebie, tak samo jak dla mnie, ważni są ludzie –  jesteś w dobrym miejscu!

Przez lata mojej pracy obserwuję jak zmienia się rynek, a są to ogromne zmiany. Widzę jak dyrektywny styl zarządzania ustępuje miejsca współzarządzaniu, samoorganizacji i angażowaniu pracowników. Jak twarde procedury i procesy przestają działać i ustępują miejsca bardziej zwinnym formom organizacji. Cieszą mnie te zmiany, bo mocno wierzę w ich skuteczność, ale też wiem że do takich zmian należy się dobrze przygotować, zmieniając nie tylko struktury, procedury, ale przede wszystkim dbając o ludzi – ucząc ich tego bez czego te zmiany się nie udadzą – komunikacji, feedbacku i samoorganizacji.

Przez lata mojej pracy obserwuję jak zmienia się rynek, a są to ogromne zmiany. Widzę jak dyrektywny styl zarządzania ustępuje miejsca współzarządzaniu, samoorganizacji i angażowaniu pracowników. Jak twarde procedury i procesy przestają działać i ustępują miejsca bardziej zwinnym formom organizacji. Cieszą mnie te zmiany, bo mocno wierzę w ich skuteczność, ale też wiem że do takich zmian należy się dobrze przygotować, zmieniając nie tylko struktury, procedury, ale przede wszystkim dbając o ludzi – ucząc ich tego bez czego te zmiany się nie udadzą – komunikacji, feedbacku i samoorganizacji.

Wiele wyzwań przed którymi stają dziś firmy i liderzy to właśnie wyzwania związane z ludźmi:
  ✘ Problemy z komunikacją (w skali zespołu, między zespołami, w organizacji, w kontakcie z klientem).
  ✘ Brak zaangażowania,
  ✘ Problemy z motywacją,
  ✘ Konflikty w zespołach,
  ✘ Zróżnicowane zespoły,
  ✘ Nowe formy pracy – zwinne zespoły, praca zdalna, zespoły wirtualne.

Dlatego swoją pracą pomagam firmom przezwyciężać te problemy i budować środowisko sprzyjające efektywności i współpracy poprzez rozwijanie kompetencji miękkich u ich liderów i członków zespołów.

W swojej pracy działam na 3 poziomach i każdy z nich dotyczy ludzi:

Organizacja

Organizacja jako całość musi być przygotowana do wspierania swoimi działaniami zmiany, które mają nastąpić. Zmiany, których oczekujemy muszą mieć swoje odzwierciedlenie także w wymiarze formalnym (procesach, procedurach, zasadach). Lubię budować formalne rozwiązania, które wspierają zmiany i na nie odpowiadają np. kultura bieżącego feedbacku w firmie, procesy HR dopasowane do potrzeb zespołów agile’owych.

Lider

Myśląc o liderze nie myślę o menedżerze, którego rola wynika z nazwy stanowiska i miejsca w strukturze, ale przede wszystkim o tych wszystkich osobach, które kierują, inspirują i prowadzą zespoły do osiągania wymarzonych efektów. Bycie dobrym liderem to bardzo odpowiedzialna i kluczowa rola w sukcesie zespołu i organizacji. Potrzeba dużej wiedzy, znajomości siebie i ludzi, aby być dobrym liderem w tak dynamicznych czasach i złożonych wyzwaniach. Nie ma jednego modelu, jednego dobrego rozwiązania, dlatego praca z liderami jest tak ciekawym wyzwaniem.

Zespoły

W dzisiejszych czasach każdy z nas pracuje zespołowo. Czasami jest to zespół stały, czasem kilka różnych zespołów. Bycie członkiem zespołu to odpowiedzialna rola nawet jeśli potocznie wydaje się, że jest inaczej. Aby być członkiem zespołu, z którym inni chcę pracować musimy być nie tylko dobrzy merytorycznie, ale też dobrze się komunikować, współpracować i wspierać innych w ich działaniach. Powstawanie efektywnych zespołów to długotrwały proces wymagający rozwoju lidera i jego członków. Bardzo lubię towarzyszyć grupom w stawaniu się zespołami i nie boję się tych trudnych momentów, które pojawiają się po drodze.

Jak pracuję?

W punkt!

Lubisz dostawać dokładnie to, co zamówiłeś? Ja też! I lubię dostarczać rozwiązania, które działają od razu! Po szkoleniu wracasz do biurka, do swojego teamu i od razu wdrażasz je w życie. Żebym mogła dać Ci takie rozwiązanie potrzebuję poznać specyfikę Twojej pracy, wyzwania i szeroki obraz sytuacji. Stąd bardzo cenię sobie porządne badanie potrzeb:

Zaufanie

Ty jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, ja jestem ekspertem w swojej. Najlepsze rozwiązania powstają kiedy dzielimy się swoją wiedzą, ale też nie wchodzimy zbyt mocno w swoje kompetencje nawzajem. Czasem rozwiązania mogą wydawać się inne niż zaplanowałeś – zaufaj i wysłuchaj propozycji – i tak decyzję ostatecznie podejmiesz Ty.

Audyt /rozmowa /badanie potrzeb

Na początku musimy się poznać. Ja muszę poznać Twoje wyzwania i potrzeby, aby znaleźć na nie rozwiązania, które mogę Ci dostarczyć. Po drugie musimy zobaczyć czy się dogadujemy. Mocno wierzę w to, że tylko jeśli mamy wspólną wizję i wartości możemy działać efektywnie, a przecież i Tobie i mi zależy na efektach, prawda?

Feedback

To nie tylko moja praca, ja naprawdę wierzę, że dobry feedback to klucz do sukcesu w pracy i w życiu, dlatego nie zatrzymuj go dla siebie. Zawsze dawaj znać co jest ok, a co mogłoby być inne lub lepsze – dzięki temu ja mogę dostarczyć Ci rozwiązania idealnie skrojone na miarę. W końcu każdego dnia i w każdej sytuacji się uczymy.

Konkretnie i rzeczowo

Jeśli na coś się umawiamy to i ja i Ty dotrzymujemy terminów i zobowiązań, nawet w tych małych sprawach. Dzięki temu szybko będziemy realizować to na co się umówiliśmy, bo przecież i Ty i ja szanujemy swój czas.

DOBRE INTENCJE

Bardzo ważne w mojej pracy są dla mnie jasne i przejrzyste zasady. Lubię pracować z dobrą intencją, a moją misją jest zmienianie organizacji w takie, w których jest miejsce na jasną i przejrzystą komunikację, w których robi się to, co się głosi. Uczciwość na każdym etapie współpracy jest dla mnie kluczowa.

Więcej o mnie


Pracowałam dla i współpracowałam z:

BEST SA, DCT GDAŃSK, BANK BPH, GE MONEY BANK, AVON COSMETICS POLSKA, VSHIPS POLAND, OSM

Edukacja:
  ✓  Uniwersytet SWPS Sopot – mgr psychologii
  ✓  Wyższa Szkoła Bankowa – Akademia Coachingu – roczne studia podyplomowe
  ✓  Akademia Trenera Biznesu Grupa SET – roczny kurs
Liczne szkolenia z zakresu: komunikacji, coachingu, marketingu on-line

Szkolenia:
  ✓  Ponad 400 godzin na Sali szkoleniowej

Treningi indywidualne i sesje coachingowe:
✓   Ponad 200 godzin sesji dla biznesu
✓   Ponad 100 godzin sesji dla klientów prywatnych (life-coaching)

Prywatnie:
Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch wspaniałych córek. Całą czwórką prowadzimy dość aktywny tryb życia. Spotkacie nas na biegach leśnych i górskich, na windsurfingu, surfingu, rowerach, leśnych i górskich wędrówkach. Dbam o to, żebyśmy żyli ciekawie, dobrze i zdrowo. Staram się też, aby nasz rozwój zawodowy, osobisty i rodzinny zawsze szły w parze bo tylko dbając o równowagę w życiu mamy siłę marzyć i osiągać niezwykłe rezultaty. Do poszukiwania swojej równowagi będę i Ciebie zachęcać przy każdej możliwej okazji!